ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10038434
*
nr 1003 8434
Spegel
1800-tal, Björk, höjd: 95 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 18:13:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 00:10:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1003 8434
Spegel
1800-tal, Björk, höjd: 95 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 00:10:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.